4biznes pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie cyfrowe dla Twojej firmy

Znajdź oprogramowanie, porównaj usługi i przeczytaj case study

Słowniczek > Co to jest ERP?

ERP (Enterprise Resource Planning) to system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Jest to zintegrowane oprogramowanie, które umożliwia firmom zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi, takimi jak finanse, produkcja, logistyka, sprzedaż, obsługa klienta, kadry oraz wiele innych.

ERP integruje różne działy przedsiębiorstwa, umożliwiając automatyzację procesów, uniknięcie powielania danych i usprawnienie pracy. Dzięki temu, informacje są łatwiejsze do uzyskania i bardziej spójne, co ułatwia podejmowanie decyzji.

W skład systemu ERP wchodzą różne moduły, które są dostosowane do specyficznych potrzeb biznesowych, takie jak moduł finansowy, produkcji, magazynu, sprzedaży, obsługi klienta, kadry i płace itp. Wszystkie moduły są zintegrowane, dzięki czemu informacje o firmie są dostępne w czasie rzeczywistym.

Wdrożenie systemu ERP jest procesem wymagającym czasu i zasobów, jednakże pozytywne efekty w postaci usprawnienia procesów biznesowych oraz zwiększenia efektywności i rentowności, często przekładają się na szybki zwrot z inwestycji.