Jak w cyfrowym świecie podążać za klientem i jego potrzebami?
Redakcja

Jak w cyfrowym świecie podążać za klientem i jego potrzebami?

Jeśli korzystasz z indywidualnego oprogramowania, które działa, ale nie komunikuje się ze sobą, prawdopodobnie za każdym razem musisz się go uczyć na nowo angażując swój czas i zauważasz po pewnym czasie, że brakuje ci danych, brakuje ci zintegrowanej możliwości podążania za klientem i jego potrzebami. O tym jak wdrożyć system ERP, który pozwoli Ci zarządzać wszystkimi procesami w firmie oraz podążać za potrzebami klienta rozmawiamy z Wojciechem Szramowskim, założycielem 4biznes.eu - Partnera Odoo.

Foto: Archiwum własne

Jak zoptymalizować w cyfrowy sposób własną działalność gospodarczą?


Zacznijmy od tego, że o ile jeszcze jakiś czas temu ERP było czymś, co interesowało głównie duże firmy, o tyle teraz korzyści płynące z jego wdrożenia doceniają także mniejsze podmioty. Wiele firm na co dzień korzysta z mikro serwisów, i do pewnego stopnia to zadowala ich potrzeby. Niemniej po pewnym czasie zauważają, że brakuje im danych i zintegrowanej możliwości podążania za klientem. Sam na co dzień korzystałem z wielu mikro serwisów i aplikacji za każdym razem zmuszony do uczenia się ich na nowo. Tak było dokąd nie poznałem systemu ERP firmy Odoo, który jest dostępny za darmo w wersji One App lub od 11.9 Euro w wersji Standard. Wcześniej opłacałem subskrypcje wielu różnych platform, gdzie niektóre z nich kosztują w subskrypcji od 89 zł netto wzwyż. Do tego dochodzi brak komunikacji między systemami, co trzeba nadrabiać aplikacjami typu Zapier, i znowu pojawiają się dodatkowe koszty i pewne ograniczenia tych rozwiązań.

Czym jest system ERP?

Sam skrót pochodzi od Enterprise Resources Planning, co przetłumaczymy jako oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem. Jego najważniejszą cechą jest kompleksowość – jeden system pozwoli kontrolować i zarządzać procesami, jakie wiążą się ze wszystkimi obszarami działalności. Jest to możliwe dzięki jednej wspólnej bazie danych. Wśród aplikacji systemu ERP Odoo i dziesiątek tysięcy aplikacji społecznościowych jest coś, co pomoże zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe w jednym, ekonomicznym i modułowym rozwiązaniu: nie muszę już pracować nad współpracą różnych technologii. 

Korzystanie z CRM-a jest niezwykle produktywne. Świadomość, że każda interakcja z firmą; mail wpadający ze strony www, z zapisu na newsletter, kontakt z wielu innych kanałów zamieniana jest w szansę sprzedażową, a następnie pozwala na kwalifikację i prowadzenie w sposób zorganizowany sprzedaży, a jednocześnie lead jest już dostępny innym, wcześniej zdefiniowanym pracownikom firmy jest bezcenna. Aplikacje Odoo pod tym względem są ze sobą doskonale zintegrowane, co pozwala w pełni zautomatyzować procesy biznesowe i czerpać oszczędności i korzyści.

 
 


Jakie są korzyści płynące ze wdrożenia systemu ERP?

Systemy ERP są coraz powszechniejsze, ponieważ usprawniają pracę, a komunikacja wewnątrz firmy jest przejrzysta. Wiele procesów jest zautomatyzowanych, a przez to trwają znacznie krócej. Praca staje się wydajniejsza, co widać w lepszych efektach. Kolejnym plusem jest minimalizacja błędów, co też jest możliwe dzięki zautomatyzowaniu wielu czynności. System ERP posiada mnóstwo intuicyjnych funkcji. Można łatwo generować dokumenty i katalogować pliki, co sprawi, że w dokumentacji będzie zawsze porządek. Do tego można przeprowadzać analizy i generować raporty z zastosowaniem różnych wskaźników. Łatwiej przez to zaplanować przyszłe działania, które sprzyjać będą dalszemu rozwojowi.

Oprogramowanie tego typu jest atrakcyjne również wtedy, kiedy stawiamy na pracę hybrydową, zdalną lub poszukuje się rozwiązań przydatnych pracującym w terenie handlowcom. Wystarczy zalogować się do systemu, by mieć wgląd do wszystkich informacji, jakie byłyby dostępne, gdybyśmy byli w siedzibie firmy.

Jak wdrożyć system ERP?

Przed wdrożeniem systemu ERP dokładnie przeanalizuj sytuację w firmie. Znajdź jej słabe i mocne strony, przyjrzyj się dokładnie przebiegowi procesów i ustal, jakie zachodzą w nich problemy. Wstępna analiza da wiele odpowiedzi na to, w jaki sposób wdrożyć system ERP w Twojej firmie.

Oczywiście nie musisz zajmować się tym sam. Może Ci w tym pomóc wyspecjalizowana firma 4Biznes.eu, która dostarcza klientom korzystającym z aplikacji Odoo[1] następujące usługi:

 • analizę procesów w firmie i ich modelowanie z wykorzystaniem aplikacji Odoo,
 • wdrożenia i integracje,
 • prace programistyczne,
 • prace rozwojowe,
 • opiekę bieżącą.

W pierwszym kroku przeprowadzamy dla klienta nieodpłatnie preaudyt składający się z następujących etapów:

 1. Spotkanie z klientem, w celu zebrania niezbędnych danych,
 2. Przygotowanie środowiska w oparciu o zebrane dane (demo),
 3. Ponowne spotkanie z klientem z prezentacją założeń oraz wysłuchaniem uwag,
 4. Wprowadzenie zmian w przygotowane środowisko w oparciu o zgłoszone uwagi,
 5. Prezentacja całej platformy, omówienie dalszych potrzeb i możliwości ich realizacji.

W kolejnych krokach następuje wdrożenie połączone ze szkoleniem z obsługi.

dziękujemy za rozmowę

redakcja 

[1]

 1. Aplikacje dla stron WWW (konfigurator stron www, sklep internetowy, czat na żywo, eLearning),
 2. Aplikacje do zarządzania sprzedażą (CRM, POS, sprzedaż, wynajem, kalendarz, restauracja),
 3. Aplikacje finansowe (fakturowanie, księgowość, zakupy),
 4. Aplikacje strategiczne (magazyn, dokumenty, karty pracy, projekty, helpdesk, zarządzanie wydatkami),
 5. Aplikacje do zarządzania produkcją (MRP, wyposażenie, produktywność, naprawy),
 6. Aplikacje do zarządzania kadrami (rekrutacja, kadry, flota, listy obecności, urlopy, lunch, dyskusje),
 7. Aplikacje marketingowe (e-mail marketing, marketing automation, wydarzenia, ankiety).

  

Zamów bezpłatne demo systemu ERP dla Twojej firmy

Sprawdź jak może funkcjonować u Ciebie system ERP firmy Odoo.

W tym celu pozostaw swój adres email.Skontaktujemy się z Tobą i przygotujemy nieodpłatne środowisko.

 

Wojciech Szramowski - menedżer z 30 - letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmami na różnych stanowiskach:

 • CEO 4Biznes.eu Sp.zo.o. - Partner Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych 
 • Wydawca www.dobrepomyslynabiznes.pl oraz www.4biznes.eu 
 • Head of digital at Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o.
 • CEO Wydawnictwo Pomorskie Sp.zo.o.
 • Head of Sales at Polska Press
 • Konsultant wdrożenia w django i pythonie następujących portali:
  • topagrar.pl
  • tygodnik-rolniczy.pl
  • warzywaiowoce.pl
  • sadnowoczesny.pl 

Najnowsze w naszym serwisie

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

Zainteresują Ciebie również

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

Prezentacja oferty

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.
Jak w cyfrowym świecie podążać za klientem i jego potrzebami?
Redakcja 13 grudnia 2022

Chciałbyś się znaleźć w katalogu?


Skontaktuj się z nami

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco i poznawać najlepsze praktyki dot. cyfryzacji w firmach. 


Udostępnij ten artykuł
Archiwizuj