Jak zaoszczędzić na wdrożeniu ERP?
Wojciech Szramowski

Jak zaoszczędzić na wdrożeniu ERP?

Digitalizacja kryzysu się nie boi, bo ten jej nie powstrzyma. Co najwyżej może zwolnić. Problem w obszarze cyfryzacji jest w zupełnie innym miejscu - w jakości dostarczanych rozwiązań. Aż 44 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że ich platformy cyfrowe nie oddają jakości ich produktów lub usług, i w związku z tym wymagają ulepszenia. Dlatego niemal połowa badanych organizacji (46 proc.) planuje w 2023 roku zaktualizować lub stworzyć platformy i narzędzia cyfrowe od nowa, mimo nie znikających obaw o sytuację gospodarczą.

Foto: Archiwum redakcyjne

Wskaźniki ekonomiczne pokazują, że przechodzimy przez kryzys. Inflacja pozostaje wysoka, koszty inwestycji i pieniądza rosną. To wszystko wzmaga niepewność odnośnie przyszłości i sprawia, że przedsiębiorstwa ostrożnie podchodzą do inwestycji. Dowodem na to są badania przeprowadzone przez brytyjskie Studio Graphene. Aż 65 proc. ankietowanych przedstawicieli firm obawia się, że sytuacja gospodarcza uniemożliwi im inwestycje w platformy cyfrowe, takie jak strony internetowe, aplikacje i inne technologie skierowane do klientów. Jednak mimo trudniejszej sytuacji firmy nie mogą pozwolić sobie na opóźnienia w cyfryzacji. Zaniedbania w tym zakresie mogą sprawić, że organizacja nie będzie dostarczała swoich produktów lub usług o wymaganej jakości. Co więcej, w porównaniu z konkurencją, może stać się po prostu mało atrakcyjna i niedostatecznie innowacyjna.

Zapotrzebowanie nadal na wysokim poziomie

Ponad połowa przebadanych przedstawicieli biznesu uważa, że platformy cyfrowe ich firm nie wyróżniają się na tle konkurencji. Niewiele mniej (blisko połowa) jest gotowa zapłacić za lepszy produkt cyfrowy czy też zainwestować w ulepszenia dotychczasowych rozwiązań jeszcze w bieżącym roku. To sporo, jednak nadal pozostaje wiele organizacji, które inwestycje w rozwój technologii odkładają na później. Co hamuje pozostałych w drodze do cyfrowej zmiany? Oprócz braku odpowiednich kwalifikacji firmy obawiają się, że recesja, wysoka inflacja i rosnące stopy procentowe uniemożliwiają im inwestowanie w technologie.
- Firmy powinny kontynuować rozwój cyfryzacji. Cyfryzacja pomaga nadążyć za rosnącymi oczekiwaniami klientów i chroni biznes przed pozostaniem w tyle za konkurencją - tłumaczy Wojciech Szramowski, CEO 4Biznes.eu , firmy specjalizującej się we wdrażaniu systemów ERP firmy Odoo. - Co ważne, inwestowanie w system ERP w firmie przy pomocy aplikacji Odoo pomoże zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby biznesowe w jednym, ekonomicznym i modułowym rozwiązaniu: nie musisz już pracować nad współpracą różnych technologii. 
Aplikacje Odoo są ze sobą doskonale zintegrowane, co pozwala w pełni zautomatyzować procesy biznesowe i czerpać oszczędności i korzyści.- podkreśla Wojciech Szramowski, CEO 4Biznes.eu

Jak zaoszczędzić na wdrożeniu ERP?

Jak zatem można rozwijać się cyfrowo w wyjątkowo trudnych gospodarczo czasach i zadbać przy tym o budżet? Jednym ze sposobów jest wybór systemu ERP w subskrypcji, czyli taniego korzystania, a nie zakupu działającego i gotowego do użytku na rynku produktu.
4Biznes.eu dostarcza klientom korzystającym z aplikacji Odoo nieodpłatnie preaudyt potrzeb cyfrowych firmy pozwalający zaoszczędzić pieniądze, które następnie można wykorzystać na wdrożenie.Mając już gotowe rozwiązanie w postaci przygotowanego w ramach preaudytu demo - tłumaczy Wojciech Szramowski.
W momencie, kiedy nadchodzi spowolnienie gospodarcze, warto reagować zwinnie na pojawiające się wyzwania, i np. zainwestować w proste, a zarazem funkcjonalne aplikacje takie jak Odoo, spełniające potrzeby Twojego biznesu. 
Nie możesz w to uwierzyć? Umów się na preaudyt z naszym zespołem lub przetestuj Odoo za darmo na https://www.odoo.com/trial 

Najnowsze w naszym serwisie

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

Zainteresują Ciebie również

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

Prezentacja oferty

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.
Jak zaoszczędzić na wdrożeniu ERP?
Wojciech Szramowski 19 stycznia 2023

Chciałbyś się znaleźć w katalogu?


Skontaktuj się z nami

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco i poznawać najlepsze praktyki dot. cyfryzacji w firmach. 


Udostępnij ten artykuł
Archiwizuj